Wszystko, co musisz wiedzieć o Ursus C 360 wymiary – kluczowe informacje dla rolników

Marka Ursus doskonale znana jest tym wszystkim osobom, które pracują na roli. To dzięki tej firmie zyskać można niezawodne maszyny, które przyspieszają wiele prac, wspierając także transport. Przez wiele lat istnienia Ursus zaoferował swoim odbiorcom różnorodne ciągniki. Wśród nich dostępny jest Ursus C360. Jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych maszyn. Cechą charakterystyczną tego ciągnika jest wysokoprężny silnik. Co jeszcze trzeba wiedzieć o tym ciągniku?

Ursus C 360 dane techniczne

Jeżeli ktoś będzie kiedyś na wsi i usłyszy nazwę “sześćdziesiątka”, to musi mieć świadomość, że chodzi właśnie o to urządzenie. Osoby, które interesują się zakupem tego ciągnika, powinny poznać jego specyfikację. Tak prezentują się ogólne C 360 dane techniczne:

  • napęd – 4×2;
  • maksymalna prędkość jazdy – 25,4 km/h;
  • podnośnik unosi 1200 kg.

Ursus C 360 waga wynosi 2170 kg bez obciążników. Jeżeli będzie on gotowy do pracy, to jego masa będzie wynosić 2700 kg. Silnik został wyposażony w aż 4 cylindry. Pojemność znamionowa tej maszyny wynosi aż 3121 cm³. Jakie jeszcze informacje przydadzą się osobom, które są zainteresowane zakupem traktora, który był produkowany w latach 1976-1994?

Funkcjonalny traktor C 360

Moc znamionowa traktora C 360 wynosi 38,2 kW (52 KM) DIN przy 2200 obr./min. Warto także wiedzieć, że jest to ciągnik, którego maksymalny moment obrotowy wynosi 190 Nm przy 1500–1600 obr./min. Traktor bazuje na sprzęgle ciernym, dwustopniowym, suchym, tarczowym. Liczba przełożeń w przód/wstecz wynosi 10/2. Wśród innych najważniejszych cech tego traktora można wymienić:

  • oś przednia nienapędzana, sztywna, zamocowana wahliwie na sworzniu;
  • mechanizm kierowniczy śrubowo-kulkowy;
  • podnośnik hydrauliczny z pompą o wydajności 20 l/min i ciśnieniu 12 MPa;
  • na obu kołach tylnych znajduje się niezależny hamulec hydrauliczny.

Pomimo tego, że maszyny te mają swoje lata, to i tak wciąż cieszą się dużą popularnością wśród osób, które pracują w gospodarstwach rolnych. Nowych ciągników C 360 z tej serii raczej się już nie otrzyma, ale wciąż można kupić starsze Ursusy używane w dobrym stanie.

Lata 2015-2017

W latach 2015-2017 Ursus postanowił wypuścić na rynek podrasowane modele C 360. Marka postanowiła wykorzystać pewne ulepszenia, aby móc w jeszcze bardziej komfortowy sposób wpłynąć na pracę rolników. W nowych maszynach do dyspozycji jest napdę 4×4. Maksymalna prędkość jazdy wynosi 30km/h. Są to zdecydowanie cięższe maszyny, których waga wynosi 3125 kg bez obciążników. Silnik wysokoprężny, turbodoładowany, chłodzony cieczą ma “jedynie” 3 cylindry. Co jednak nie oznacza, że jego wydajność jest gorsza. Pojemność tego Ursusa wynosi 2893 cm³. Zachwyca skrzynia biegów Carraro z rewersem mechanicznym.

Ciągniki C 360 wyróżniają się prostą obsługą, a także wytrzymałością. Wiele osób docenia to, że bez problemu można otrzymać części zamienne, dzięki czemu ewentualne usunięcie usterek nie sprawia żadnych problemów. Warto pomyśleć o takiej maszynie, która cechuje się niezawodnością i sprawdza się w wielu sytuacjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like