Kabel ograniczający dla robota koszącego. O co chodzi?

Automatyczne maszyny ogrodnicze, to niebywałe ułatwienie codziennych obowiązków w ogrodzie. Sam trawnik wymaga wielkiej staranności, by wyglądał na zadbany i był zdrowy. Do tego, mogą przydać się różne akcesoria ogrodnicze i maszyny, jak na przykład kosiarka automatyczna.

 

Idealny kształt i wzorowa długość trawnika

Każdy chciałby mieć ładny i zadbany trawnik, często jednak brakuje czasu, by o niego zadbać. Właśnie w takim celu ludzie coraz częściej decydują się na to, by w swoim domu posiadać różne artykuły ogrodnicze. Coraz większą sławę zyskują roboty do koszenia trawy. Ich główną zaletą jest to, że są prawie samowystarczalne. Poruszają się po wyznaczonym terenie, kosząc trawę na określoną długość i same znajdują stację ładującą, w której przez noc nabierają energii, na kolejny dzień pracy.

By ułatwić pracę takiemu robotowi do koszenia trawy, warto dokupić różne części do kosiarek. Jedną z nich jest kabel ograniczający. Części ogrodnicze tego typu pomagają wyznaczyć dla robota linię, do której maksymalnie może się zbliżyć podczas koszenia. Jest to pewne zabezpieczenia do tego, by robot sam siebie nie uszkodził, np. ostrzy, a także by uszkodzeniu nie uległy rośliny w ogrodzie, czy nawet elementy domu.

Jak stosować kabel ograniczający?

Kabel ograniczający do maszyn ogrodniczych, takich jak roboty, powinniśmy dobrać, po wcześniejszym wymierzeniu obwodu naszego trawnika. W ten sposób będziemy mieć pewność, że starczy go nam, a także że nie będzie luźny. Jeśli mielibyśmy go za mało, to nie dalibyśmy rady poprowadzić linii przez cały obwód, co zmyliłoby robota. Natomiast zbyt długi kabel, po jego zamontowaniu, mógłby być luźny, co naraziłoby go na uszkodzenia ostrzami robota. Oczywiście, kabel ograniczający przygotowany jest w taki sposób, by napięcie płynące przez niego, było wyczuwalne dla maszyn ogrodniczych, jak robot, jednak by nie było niebezpieczne dla ludzi i zwierząt.

Takie części do maszyn ogrodniczych, jak kabel ograniczający mają jednak tę zaletę, że jeśli zamarzymy sobie zmianę kształtu, czy długości obwodu trawnika, to przy pomocy specjalnych złączy, możemy go dowolnie wydłużyć, bądź też skrócić. Producenci robotów zadbali także o to, by ten były na tyle inteligentne, że nie musimy wcale kabla trzymać na powierzchni. Ten może być zakopany 5-10 cm pod powierzchnią ziemi i nadal będzie wyczuwalny. Znacznie zwiększa to bezpieczeństwo, ponieważ robot go nie przetnie, dzieci się nie przewrócą o wystający kabel, a zwierząt nie będzie kusić, by go przegryźć.

Jak każdy raczej zauważy, w miejscu, gdzie wyznaczona jest linia kabla ograniczającego, robot nie będzie kosić trawy. Nie każdemu może się to podobać, jednak jest proste rozwiązanie dla tego problemu. Wystarczy zastosować narzędzia ogrodnicze ręczne, które sprawnie pozwolą przyciąć trawę do odpowiedniej długości.

robot koszący

Gdzie kupić takie narzędzia i maszyny ogrodnicze?

Jeśli komuś zamarzył się taki robot i chciałby jednocześnie zadbać o akcesoria ogrodnicze do niego, to warto po prostu zajrzeć do takiego miejsca, jak internetowy sklep rolniczy, gdzie każdy znajdzie wszystkie potrzebne akcesoria. Wystarczy tylko kilka kliknięć, a potem wielka ulga i zaoszczędzony czas.

You May Also Like