Wydajna wycinka krzewów jesienią

Większość osób posiadających ogród spotyka się z problemem dotyczących krzewów, które muszą zostać wycięte w okresie jesiennym. Dla niektórych nie jest to trudnym zadaniem, jednakże tylko wtedy, gdy dysponuje się odpowiednimi narzędziami. Aby skutecznie wyciąć krzewy należy posiadać dobry sprzęt przydatny w tego typu pracach. Nawet w przypadku, kiedy w naszym ogrodzie znajduje się jeden krzew przyda nam się sekator. To narzędzie konieczne także przy innych pracach, na przykład w trakcie formowania drzew owocowych, czy pielęgnacji drzewek ozdobnych. Internetowy sklep rolniczy oferuje wiele narzędzi ogrodniczych, przydatnych przy jesiennych ogrodowych porządkach. W jego asortymencie znajdują się również maszyny rolnicze, części rolnicze, części do Ursus.

Sekator podstawowym narzędziem do pracy w ogrodzie

Krótki sekator nadaje się idealnie do przycinanie niezbyt grubych pędów, jednak to grubszych narzędzi należy zakupić sekator z przedłużonymi rączkami, dzięki którym zwiększa się siła cięcia. Pewne modele zostały wyposażone także w rączki wydłużane teleskopowo. Dostępne na rynku są również sekatory na trzonku teleskopowym, których zasięg wynosi 6 metrów. W trakcie zakupów należy przede wszystkim sprawdzić, czy sekator został wyposażony w przekładnię zwiększającą siłę nacisku, ponieważ praca z takim narzędziem będzie mniej męcząca. W sprzedaży znajdują się sekatory do miękkich, zielonych albo twardych i zdrętwiałych pędów. Należy je stosować w zgodzie z przeznaczeniem. Ostrze sekatora powinno być ze stali nierdzewnej wysokiej jakości, najlepiej jak będzie dodatkowo pokryte powłoką antyadhezyjną, dzięki czemu cięcie stanie się czyste. Sekator musi być komfortowy w użytku i dobrze leżeć w dłoni.

Nie obędziesz się bez odpowiedniej piły

Takie narzędzia mogą być proste i uniwersalne, ich przeznaczeniem jest cięcie żywych gałęzi oraz suchego drewna. Innych rodzajem są piły z wygiętą rączką, służące tylko i wyłącznie do przycinania żywych gałęzi. Ich ostrza wynoszą od 180 do 375 mm długości. W lepszym piłach zużyte ostrza można bez problemu wymienić. Niektóre narzędzia można zamocować na wysięgniku, przez co sięgają na wysokość do 6 metrów. Piły te są przeważnie zakończone hakami, których zadaniem jest zabezpieczenie ostrzy przed ich wypadnięciem z gałęzi. Dostępne są modele składane, łatwe do transportowania. Istotne jest, aby piła miała dobrą blokadę. Równie przydatnym rodzajem piły jest piła kabelkowa, posiadająca wymienne ostrza, przeznaczona do cięcia zarówno drewna suchego, jak i mokrego. Jej długość sięga od 350 do 912 mm. Obrotowe ostrza piły czy ostro zakończone kabłąki, umożliwiają pracę w ciężko dostępnych miejscach.

Do jesiennych prac w ogrodzie, takich jak wycinka krzewów warto posiadać solidne sprzęty wysokiej jakości, dzięki którym praca stanie się łatwiejsza i bardziej komfortowa. Chcąc zakupić wysokiej jakości części rolnicze, warto sprawdzić ofertę internetowego sklepu rolniczego, oferującego między innymi części do kosiarek sadowniczych, części do pługów, części do bizona, części do ciągników. Znajdziemy tam także taki sprzęt jak kosiarka bębnowa-części.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like