Mulczarki i kosiarki bijakowe Votex

Koszenie trawy z wykorzystaniem ciągnika rolniczego można wykonać na kilka sposobów. Najpopularniejsze w gospodarstwach rolnych są kosiarki rotacyjne, którymi zazwyczaj koszone są łąki dwa razy do roku. Istnieją również kosiarki sadownicze, które są o wiele mniejsze i lżejsze, nie wymagają też tak dużej mocy od traktora. Jeżeli jednak potrzebujesz uporządkować działkę, nie pozostawiając na niej dużej ilości skoszonej trawy, najlepiej sprawdzą się kosiarki bijakowe, zwane również mulczarkami.

Jak działa kosiarka bijakowa?

Przy pomocy mulczarki można nie tylko wykosić trawę, ale również dokładnie rozdrobnić pokos. Zastosowanie tej maszyny jest uzasadnione, gdy nie chcesz zbierać siana i nie masz czasu lub możliwości, aby sprzątnąć dany teren. Kosiarki bijakowe są przydatne np. przy dokaszaniu ściernisk po zbożu czy kukurydzy, koszeniu poplonów, koszeniu łąk i pastwisk. Pozostawione po mulczowaniu resztki po rozłożeniu się zasilają glebę w cenne składniki odżywcze.

Jednym z popularniejszych producentów tego typu sprzętu rolniczego jest firma Votex. Bijaki młotkowe i noże bijakowe Votex są elementami, które czynnie biorą udział w ścinaniu i rozdrabnianiu trawy. Stąd też ich zużycie jest największe i wymagają regularnej wymiany. Zapasowe podzespoły można kupić w internetowym sklepie rolniczym z częściami zamiennymi do maszyn stosowanych w gospodarstwach rolnych. Votex to jeden z bardzo znanych i cenionych producentów sprzętu tego typu, nie będzie więc najmniejszego problemu ze znalezieniem wysokiej jakości zamienników. 

Kiedy przyda się nam mulczarka?

Kosiarki mulczujące znajdują zastosowanie przede wszystkim przy koszeniu trawników oraz terenów w parkach czy na łąkach, gdzie wszelkie prace muszą być wykonane szybko, skutecznie i bez pozostawiania zbędnych resztek. Kiedy istnieje konieczność uporządkowania danego terenu, rozdrobnienie skoszonej trawy jest koniecznością. Mulczarki Votex są powszechnie wykorzystywane m.in. przez służby drogowe i ekipy porządkowe. Zapewniają wygodną pracę nawet w trudnych warunkach, w tym np. przy koszeniu skarp, rowów, a nawet brzegów rzek lub stawów. W gospodarstwie rolnym natomiast za pomocą kosiarki bijakowej możesz utrzymać w dobrej kondycji te pola, z których nie zamierzasz zbierać siana, a jednocześnie nie chcesz pozostawić skoszonej trawy na wierzchu. Kosiarki firmy Votex doskonale nadają się też do pielęgnacji wszelkiego rodzaju trawników – szczególnie tych o dużej powierzchni, które wykorzystywane są czysto rekreacyjnie. Praca z wykorzystaniem mulczarki przebiega szybko, dokładnie i nie wymaga poświęcania dodatkowego czasu na usuwanie skoszonej trawy, stąd też wielu rolników decyduje się na zakup takiego sprzętu. 

Mulczarki nie są drogie w utrzymaniu, nie wymagają też szczególnie skomplikowanych zabiegów konserwacyjnych. Części do maszyn marki Votex bez problemu nabędziesz w większości sklepów stacjonarnych, a także w sklepach rolniczym online. Warto skorzystać przede wszystkim z tej drugiej możliwości, ponieważ przez internet możesz kupić wiele produktów w znacznie niższych cenach, oszczędzając przy tym nie tylko pieniądze, ale i czas. Warto jednak pamiętać, że mulczarka Votex do solidny i trwały sprzęt, więc zapewne nie będzie konieczności zbyt częstego dokonywania napraw. Jedyne, o co trzeba dbać regularnie, to wymiana bijaków młotkowych i noży bijakowych.

You May Also Like