Lakiery Nopolux – przydatne w ogrodzie i gospodarstwie

Sprzęt stosowany w gospodarstwach rolnych, a także do pomocy w ogrodzie, zazwyczaj już po kilku latach użytkowania jest pokryty rdzą. Dotyczy to ciągników rolniczych, maszyn przeznaczonych do użytku razem z nimi, a także urządzeń takich jak chociażby kosiarki ogrodowe, glebogryzarki itp. Jeżeli chcemy, by sprzęt tego typu posłużył nam dłużej oraz po prostu lepiej wyglądał, warto odnowić go za pomocą lakierów Nopolux.

Zabezpieczenie przed korozją

Główną zaletą odnawiania maszyn rolniczych i ogrodowych jest ich zabezpieczenie przed dalszym rdzewieniem. Każdy sprzęt trzymany na zewnątrz i używany w ciężkich warunkach prędzej czy później będzie korodował. Chcąc by posłużył dłużej, koniecznie powinniśmy zastosować antykorozyjne lakiery Nopolux. Zanim jednak naniesiemy lakier, należy najpierw oczyścić powierzchnię do gołej blachy. Można to zrobić papierem ściernym, szczotką drucianą ręczną lub mocowaną do wkrętarki bądź wiertarki, ewentualnie szlifierki kątowej.

Mając już przygotowaną powierzchnię, odtłuszczamy ją za pomocą rozpuszczalnika bądź benzyny ekstrakcyjnej. Następnie nakładamy antykorozyjną farbę podkładową Nopolux, tak by pokryć każdy element. Warto nałożyć więcej niż jedną warstwę, ponieważ dzięki temu z pewnością nie pominiemy żadnego, nawet najmniejszego fragmentu. Jest to bardzo ważne, z uwagi na konieczność całkowitego odizolowania gołej blachy od otoczenia. Stal ma tendencje do korodowania nawet w obecności zwykłej wilgoci, stąd konieczność zastosowania takich środków zapobiegawczych.

Nowy i odświeżony wygląd

Niezmiernie ważne jest także odnowienie wyglądu starych i nadgryzionych zębem czasu maszyn rolniczych i ogrodowych. Wielu rolników odnawia w powyższy sposób chociażby stare Ursusy i maszyny takie jak pługi, brony, siewniki czy rozrzutniki. Gdy surowa blacha została już przygotowana, a warstwa antykorozyjna naniesiona, można przejść do właściwego procesu malowania. Lakiery Nopolux dostępne są zarówno w wersji na pędzel, jak i do nakładania natryskowego. W tym drugim przypadku potrzebny będzie nam kompresor oraz specjalny pistolet do malowania. Poleca się wykorzystanie tej metody, ponieważ przynosi ona lepszy efekt wizualny.

Przed nałożeniem pierwszej warstwy nowego lakieru należy odczekać na zaschnięcie farby podkładowej. Następnie całość ponownie odtłuścić i dopiero na tak przygotowaną powierzchnię nakładać lakier. W przypadku wybrania opcji malowania natryskowego musimy znaleźć ciepły i bezwietrzny dzień, ale bez nadmiernego nasłonecznienia (bądź schować maszynę w cień). Inaczej strumień lakieru mógłby być znoszony przez wiatr, bądź farba będzie zbyt szybko zasychać na powierzchni. Lakier nanosimy cienkimi warstwami, których najlepiej położyć od dwóch do trzech, bądź nawet więcej. Dzięki temu nie powstaną zacieki.

Proces odnawiania i zabezpieczania maszyn rolniczych i ogrodniczych lakierami Nopolux wymaga przede wszystkim cierpliwości i dokładności. Zwłaszcza podczas oczyszczania powierzchni z rdzy, usuwania starej farby, a także nanoszenia warstwy antykorozyjnej. Dzięki temu sprzęt będzie wyglądał jak nowy, a korozja nie pojawi się ponownie przez długie lata.

You May Also Like