Najpopularniejsze, ręczne narzędzia ogrodowe

Każdy z nas chce posiadać piękny i zadbany ogród. Aby było to możliwe, konieczne jest posiadanie kilku bardzo ważnych narzędzi. Bez wątpienia przydadzą się one przy pielęgnacji trawnika, żywopłotu i rabatek z kwiatami. Internetowy sklep rolniczy, który w swojej ofercie posiada artykuły ogrodnicze jest dobrym miejscem do zakupu takich pomocy. 

Dobre ubranie dla ogrodnika

Wykonując prace w ogrodzie z pomocą ręcznych narzędzi, przede wszystkim trzeba zadbać o siebie i o swój strój. Powinien on zapewnić bezpieczeństwo i komfort w czasie pracy. Ważne są odpowiednie buty np. kalosze, dzięki nim można swobodnie i bez obawy pracować w wysokiej trawie, w błocie czy w innych niesprzyjających miejscach. Podczas plewienia czy sadzenia, warto założyć także nakolanniki. Poprawiają one znacznie komfort pracy. W trakcie pracy niezbędne są także rękawice. Uchronią one dłonie przed brudem i przed pokaleczeniem. W sklepach ogrodniczych można znaleźć rękawice gumowe, poliuretanowe, bawełniane i inne. Ich wybór zależy od rodzaju wykonywanej pracy. 

Narzędzia ręczne do pracy w ogrodzie

Podczas pracy w ogrodzie przede wszystkim przydadzą się narzędzia do wycinania i przycinania kwiatów i gałązek. W tym celu warto nabyć nożyce ogrodowe i sekator. Przydać się mogą piły, kosy i podkaszarki ręczne i siekierki. W niektórych sytuacjach znacznie lepiej się sprawdzą elektronarzędzia jak np. nożyce akumulatorowe lub spalinowe. Umożliwiają one dużo szybsze obcinanie roślin. 

Chcąc założyć nowy trawnik z pewnością przyda się kilka dodatkowych narzędzi jak np. siewnik pozwalający na równomierne rozsianie nasion, a także na zachowanie równych odstępów między sadzonkami, a także rozsiewacz pchany do aplikacji nawozów. Potrzebne będą także specjalne narzędzia do wyrównywania terenu. Dobrym rozwiązaniem jest klasyczny walec do trawy, który pozwala na wygładzenie powierzchni pod trawnik. 

ręczne narzędzia ogrodnicze

Odwiedzając sklep, który rozprowadza akcesoria do ogrodu dobrze jest także wybrać taczki, które umożliwią transportowanie wybranych materiałów z miejsca na miejsce. Chcąc zabezpieczyć jakieś rośliny przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, pracami budowlanymi czy kurzem z ulic, dobrze jest zakupić zwyczajne plandeki lub folie. Mają one uniwersalne przeznaczenie i świetnie sprawdzą się także, jako zabezpieczenie mebli ogrodowych czy osłona drzew i krzewów owocowych przed ptakami i innymi zwierzętami. 

Kolejną grupą narzędzi, które mogą się przydać, są wszelkie akcesoria umożliwiające kopanie jak np. szpadle i łopaty. Potrzebne mogą się też okazać małe ogrodowe łopatki i grabki. Warto wybierać narzędzia, które są wykonane z materiałów wysokiej jakości. Dzięki temu można mieć pewność, że będą one spełniać swoje zadanie przez długie lata, a także że pozwolą one na komfortową pracę w ogrodzie. Niektóre narzędzia ogrodowe posiadają specjalne wymienne trzony dzięki czemu w razie jakiegoś zepsucie nie trzeba kupować całkiem nowych, wystarczy tylko wymienić trzonek.

You May Also Like