Koszenie trawy – kosiarką z koszem czy bez?

Latem sezon ogrodowo-działkowy jest w pełni rozkwitu. Ale zanim będziemy mogli cieszyć się korzystaniem z uroków tej pory roku, warto pomyśleć o zakupie odpowiednich artykułów ogrodniczych, które usprawnią pielęgnowanie zielonej przestrzeni. Wśród wielu czynności wykonywanych na działkach, warto pamiętać przede wszystkim o regularnym koszeniu trawy.

Dlaczego warto regularnie kosić trawę?

Przede wszystkim wysoka trawa, zarastająca wszystko nie cieszy oka, a poza tym regularne jej przycinanie sprawi, że będzie mogła wyrastać jeszcze bujniejsza, bardziej zielona, a gorące promienie słoneczne, nie będą jej tak szybko wypalać. Warto zaopatrzyć się w odpowiednie maszyny ogrodnicze, które pozwolą sprawnie i szybko doprowadzić ogród do odpowiedniego stanu. Producenci akcesoriów do ogrodu wychodzą ze swoją ofertą do klientów, proponując bogaty asortyment konkretnych narzędzi ogrodniczych. W zależności od potrzeb i budżetu jaki chcemy przeznaczyć na zakup sprzętów, w każdym przedziale cenowym możemy znaleźć produkty, które spełnią nasze oczekiwania.

Lepiej kosić trawę kosiarką z koszem czy bez?

Stając przed dylematem, kiedy kupujemy kosiarkę warto zastanowić się czy będziemy kosić trawę z koszem, czy bez. Otóż różnica przy wyborze tych dwóch metod polega na tym, że kiedy decydujemy się na kosiarkę z koszem, wówczas będziemy musieli często przerywać naszą pracę, aby opróżnić kosz, przez co zajęcie to będzie nieco bardziej czasochłonne. Plusem w tej kwestii jest z pewnością fakt, że zawartość naszego zbiornika możemy wysypać w dowolnym miejscu. Jeśli jednak zdecydujemy się na koszenie trawy bez kosza, wówczas będziemy musieli zebrać trawę ręcznie po zakończeniu koszenia, co może wydłużyć czas pracy. Kiedy jednak decydujemy się na koszenie dużych przestrzeni, wówczas najczęściej trawa po skoszeniu zostaje niezebrana. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Należy pamiętać jednak, że jeżeli decydujemy się na koszenie trawy bez użycia kosza, to należy robić to robić w momencie, kiedy trawa jest sucha. Wówczas taka obeschnięta opadnie na ziemię i rozpadnie się, jednocześnie wzbogacając glebę w różnego rodzaju mikroelementy. Przy koszeniu mokrego trawnika lepiej wybrać opcję z koszem lub po skończeniu – zagrabić ją.

 

 Warto wymieniać części w kosiarce

W zależności od naszych potrzeb i wymagań znajdziemy na rynku wiele różnych rodzajów kosiarek, które będą służyły przez długi czas. Wybór dobrej kosiarki elektrycznej czy kosiarki spalinowej będzie inwestycją na lata. Wiele internetowych sklepów rolniczych proponuje swoim konsumentom szeroki wybór zarówno samych maszyn ogrodowych jak i części do kosiarek. Bardzo często kiedy kosiarka przestaje działać, przedwcześnie podejmujemy decyzję o zakupie nowej, nadwyrężając tym swój budżet. W takich sytuacjach warto pomyśleć o wymianie poszczególnych części. Rolnicze sklepy internetowe proponują klientom zarówno części do kosiarek spalinowych jak i części do kosiarek elektrycznych. Wśród przydatnych narzędzi ogrodniczych znajdziemy także noże do kosiarek czy żyłki.

You May Also Like