Korpus kosiarki spalinowej: aluminiowy czy stalowy?

Wybór odpowiedniej kosiarki spalinowej do koszenia domowych trawników potencjalnie nie wydaje się sprawą skomplikowaną. Szukamy kosiarki, która ma całkiem pojemny kosz, który ułatwi nam cotygodniową rutynę, okazyjnej ceny oraz pytamy sklepowego eksperta, które maszyny ogrodnicze on by nam polecił. Nieliczni, bardziej zorientowani sprawdzą jakość jaką prezentują noże do kosiarek oraz pobieżnie sprawdzą specyfikacje naszego urządzenia. Sprawa prosta, tak więc po co w ogóle piszę ten artykuł? Sprawa zaczyna się komplikować w momencie, w którym szukamy kosiarki do trawy, która ma za zadanie przetrwać w nienaruszonym stanie nie jedną zimę oraz przeprowadzkę. Kosiarka, która na pierwszy rzut oka wydaje się być tą idealną, może nie spełniać pokładanych w niej nadziei i przy większym wyzwaniu ulec zniszczeniu. Jeśli dokładnie przyjrzymy się całej kosiarce możemy bardzo szybko dojść do wniosku, który element jest tym, który jest najbardziej podatny na uszkodzenia mechaniczne podczas eksploatacji. Jest nią oczywiście korpus kosiarki spalinowej, który w zależności od materiału, z którego został wykonany, inaczej znosi warunki użytkowania.

Charakterystyka korpusu stalowego

 

Sklepy niezwiązane stricte z ogrodnictwem, na różnego typu wystawach będą prezentowały maszyny ogrodnicze, których korpus został wykonany z materiału stalowego. Jest to spowodowane tym, że technologia produkcji części do kosiarek spalinowych z tego materiału jest stosunkowo mało skomplikowana. Prowadzi to do znacznego zmniejszenia kosztów produkcji takiej kosiarki i tym samym do zmniejszenia ceny jaką klient musi zapłacić za dany sprzęt. Oczywiście niższa cena nie powinna zamydlić nam oczu, gdyż takie kosiarki są znacznie bardziej narażone na powstanie, po wewnętrznej części korpusu, ognisk korozji, które mogą przedwcześnie zakończyć żywot naszej kosiarki. Dzieje się tak na skutek braku powłoki zabezpieczającej, która w przypadku kosiarek z korpusem aluminiowym chroni go przed kontaktem z niesprzyjającymi warunkami zewnętrznymi.

Charakterystyka korpusu aluminiowego

Narzędzia ogrodnicze, których korpus został wykonany z aluminium nie są narażone na działanie warunków zewnętrznych. Związki wydzielane przez trawę oraz nawóz nie mają bezpośredniego kontaktu ze strukturą naszego korpusu. Taki korpus nie musi być specjalnie konserwowany oraz zabezpieczany, a jedyną czynnością po zakończeniu pracy z urządzeniem powinno być oczyszczenie kosiarki z pozostałości trawy oraz roślin, które w przyszłości mogą się rozłożyć i wydzielać nieprzyjemny zapach.

Podsumowując wszelkie zalety oraz wady obu korpusów można powiedzieć, że znacznie bardziej opłacalnym zakupem będzie kosiarka spalinowa, której korpus jest wykonany z materiału aluminiowego, gdyż mimo wyższych jednorazowych kosztów związanych z kupnem kosiarki, taki sprzęt nie wymaga żadnej konserwacji oraz zabezpieczenia. Ponad to taka kosiarka ma znacznie wyższą żywotność i będzie nam służyła znacznie dłużej niż kosiarka, której korpus został wykonany z materiału stalowego. Przed zakupem warto zajrzeć do zaufanego sklepu ogrodniczego lub internetowego sklepu rolniczego, gdzie można zasięgnąć porady kompetentnych sprzedawców.

 

You May Also Like