Najpopularniejsze akcesoria do kosy spalinowej

Kosa spalinowa to jedno z najbardziej przydatnych urządzeń, które pozwala nam utrzymać nasz ogródek w porządku. Jej największą zaletą jest to, że pozwala dostać się w miejsca niedostępne dla tradycyjnej kosiarki oraz fakt, że nie jest uzależniona od źródła prądu, więc nadaje się do dużych ogródków lub prac porządkowych w parkach i podobnych przestrzeniach publicznych. Jednak mimo ogromnej funkcjonalności, możemy sobie ułatwić pracę z tym urządzeniem wyposażając się w odpowiednie akcesoria do kosy spalinowej. Znacznie zwiększą komfort koszenia.

Ubiór ochronny

Są różne maszyny ogrodnicze, przy korzystaniu z których warto się dodatkowo zabezpieczyć. Jedną z nich jest kosa spalinowa. Mimo że posiada osłonę chroniącą nas przed głowicą tnącą, pojedyncze źdźbła trawy wciąż mogą wystrzeliwać w naszą stronę, co może być niebezpiecznie — szczególnie dla oczu. Dlatego tak ważne jest, aby podczas koszenia założyć odpowiednie gogle ochronne, które zabezpieczą nasz narząd wzroku.

Drugim istotnym problemem kosy spalinowej jest jest głośna praca. Na dłuższą metę może to być męczące, a nawet szkodliwe dla uszu. Żeby nie ryzykować i jednocześnie zwiększyć wygodę pracy, powinniśmy zaopatrzyć się w słuchawki wytłumiające otoczenie albo korki do uszu. Może na pierwszy rzut oka wydaje się to mało ważne, ale gwarantujemy, że koszenie stanie się dużo bardziej komfortowe i przyjemne.

Jeszcze jednym przydatnym akcesorium będą solidne rękawiczki. Mają one służyć przede wszystkim do ograniczenia wibracji, które wywołuje kosa spalinowa, a zatem ochronić nasze dłonie przed późniejszym potencjalnym bólem. Wszystkie wymienione rzeczy może nam zapewnić dobry internetowy sklep rolniczy — szybko i bez wychodzenia z domu.

Części do kosiarek

Użytkując różne maszyny ogrodnicze, warto mieć do nich zapasowe części. Nie inaczej jest w przypadku kos spalinowych. Najważniejsze części do maszyn ogrodniczych tego typu to przede wszystkim dodatkowe elementy tnące. Posiadanie zapasu dodatkowych żyłek oraz tarcz do głowicy jest obowiązkiem, ponieważ dzięki temu nie będziemy musieli przerywać pracy aby kupić nowe, jeśli stare ulegną zniszczeniu. Najlepiej mieć na podorędziu dwa lub trzy dodatkowe elementy tnące.

ogród

A jeśli już o cięciu mowa, warto zainwestować w takie części ogrodnicze jak dodatkowe osłony, które zapewnią nam większe bezpieczeństwo. Jest to szczególnie ważne w przypadku tarcz tnących, które mają tendencję do częstszego “rzucania” uciętymi źdźbłami i krzakami. To oczywiście nie wszystkie artykuły ogrodnicze do kos, na które możemy się zdecydować.

Są też nieco mniejsze akcesoria, które mogą ułatwić nam pracę. Chodzi przede wszystkim o drobne narzędzia ogrodnicze, takie jak nóż do żyłki (jeśli preferujemy cięcie nią) albo kanistry na olej i benzynę, żebyśmy mogli mieć je zawsze w pobliżu pracy. Znacznie wpływają na wygodę wykonywanych w ogrodzie obowiązków i — co równie ważne — przyspieszają ich wykonywanie. Dzięki tym drobnym usprawnieniom kosa spalinowa stanie się naszą ulubioną maszyną w ogrodzie.

You May Also Like