Kosiarka – traktorek. Dlaczego warto?

Kosiarka – traktorek będzie szczególnie przydatna w momencie, gdy teren do wykoszenia przekracza powierzchnię 1500-2000 metrów kwadratowych. Ten niewielki, czterokołowy pojazd znacząco ułatwi dbanie o idealny wygląd naszego trawnika. Dzięki coraz większej popularności tego typu urządzeń, łatwiejszy jest także dostęp do części do kosiarek, w sklepach z artykułami ogrodniczymi, oferujących między innymi części do kosiarek elektrycznych lub części do kosiarek spalinowych.

Zalety i cechy kosiarki – traktorka

Główną zaletą kosiarki – traktorka jest znacznie większa wydajność i tempo prac, w porównaniu do tradycyjnych, ręcznie popychanych kosiarek spalinowych. Siedząc na wygodnym siedzisku, w ciągu godziny jesteśmy w stanie wykosić około 20 arów trawnika, zależnie od stopnia jego skomplikowania. Maszyny ogrodnicze do koszenia są wyposażone w regulację prędkości, mocy oraz wysokości koszenia, umożliwiając precyzyjne dostosowanie parametrów do potrzeb użytkownika. Często posiadają podręczny uchwyt na napoje, oraz reflektory, oświetlające drogę podczas zmierzchu. Wiele modeli zaopatrzono w zabezpieczenia, w postaci automatycznego odłączenia się noży do kosiarki w momencie wstania z siedziska – jest to istotne w przypadku niekontrolowanego wywrócenia maszyny, zapobiegając poważnemu zranieniu ostrzami. Traktorek nie wymaga zakupu żyłki do kosiarki – jest zaopatrzony w wytrzymałe, demontowane noże, które w razie potrzeby można łatwo naostrzyć lub wymienić na nowy egzemplarz. Możemy wybierać spośród modeli z koszem o różnych pojemnościach, przeznaczonym na skoszoną trawę, lub wersji bez kosza. Trawa, przystrzyżona za pomocą traktorka, zostaje wyrzucana w tak drobnych fragmentach, że często nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi ogrodniczych do grabienia czy zbierania pozostałości. Szeroki korpus roboczy podczas jednego przejazdu umożliwia skoszenie pasa o szerokości kilkudziesięciu centymetrów, istotnie wpływając na tempo prac. W razie potrzeby, kosiarkę – traktorek łatwo doposażyć w akcesoria do ogrodu, takie jak pług śnieżny czy piaskarkę, umożliwiające używanie pojazdu przez cały rok, albo mini transporter, do przewożenia niezbędnych przedmiotów. Można zdecydować się na maszynę ogrodniczą, oferującą napęd na dwa lub cztery koła. Jeśli chcemy do minimum ograniczyć konieczność dolewania paliwa, warto wybrać urządzenie z jak największa pojemnością baku. Dobrze jest zwrócić uwagę także na profilowany bieżnik kół, nie powodujący uszkodzenia trawnika i powstawania nieestetycznych kolein. Warto skorzystać z doświadczenia sprzedawcy, dobierając typ i moc silnika pojazdu, pojemność kosza oraz szerokość roboczą, istotnie wpływające na szybkość i wydajność prac – im większa działka i powierzchnia do koszenia, tym wyższe parametry sprzętu powinniśmy wybrać.

 

W dzisiejszych czasach kosiarki-traktorki z powodzeniem zastępują ręczne kosiarki elektryczne. Nieograniczone krótkim i niezbyt bezpiecznym kablem, bez problemu docierają do najdalszych skrawków ogrodu, skutecznie skracając trawę. Rozglądając się za kosiarką w formie traktorka, warto zajrzeć do zaufanego, internetowego sklepu rolniczego, gdzie można poznać parametry tego typu urządzeń, zakupić części do kosiarek spalinowych czy niezbędne filtry do kosiarki.

You May Also Like