Briggs&Stratton – wysoka jakość olejów do kosiarek

Praktycznie każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że należy dbać o silnik w swoim samochodzie. Czy jednak pamiętamy o tym, że silniki znajdują się w wielu innych urządzeniach, które na co dzień nam towarzyszą? Zwykle zapominamy o fakcie, że na przykład używana przez nas kosiarka również wymaga pewnej dbałości o podzespoły, by służyła nam bardzo długo. Takie narzędzia ogrodnicze w zamian za odpowiednie zadbanie o ich części, odpłacą się nam długim i bezawaryjnym działaniem.

Dlaczego warto okresowo zmieniać olej silnikowy w kosiarce?

Podobnie jak w przypadku silnika samochodowego, nie wymienienie oleju w kosiarce spalinowej może powodować przyspieszone zużycie się jej silnika. Pamiętajmy również, że kosiarka spalinowa w odróżnieniu do samochodu jest użytkowana jedynie przez pewien czas w roku, a pozostałą jego część spędza zamknięta w naszym przydomowym warsztacie. Również z tego powodu należy zadbać o odpowiedni poziom oleju silnikowego, ale przede wszystkim o jego doskonałą jakość. Powinniśmy również przed okresem zimowym usunąć z urządzenia olej, a samą kosiarkę w odpowiedni, zgodny z instrukcją sposób zakonserwować na czas, w którym nie będzie ona intensywnie użytkowana. To kluczowe w przedłużeniu jej żywotności.

Jaki olej do kosiarki?

Przede wszystkim należy określić konkretny typ silnika naszej kosiarki. Podobnie jak w przypadku dużych silników, również te w kosiarkach posiadają zazwyczaj swój dedykowany olej silnikowy. Zawsze rozwiązaniem najbardziej optymalnym będzie olej do piły spalinowej lub kosiarki zalecony przez producenta tych urządzeń. Szczegółowe informacje zawsze znajdziemy w instrukcji obsługi posiadanego przez nas sprzętu lub na stronach producenta. Doskonałym wyborem okazują się certyfikowane oleje Briggs&Stratton, które są najwyższej klasy olejami detergentowymi, bez dodatków. Oleje syntetyczne przedłużają żywotność silnika w Twojej kosiarce ogrodowej i właśnie dlatego to przede wszystkim ten ich typ jest zalecany.

Briggs&Stratton – jakościowe oleje do pił spalinowych i kosiarek ogrodowych

Marka Briggs&Stratton rozpoznawalna jest przede wszystkim jako producent małych silników spalinowych, wykorzystywanych głównie w narzędziach ogrodniczych takich jak kosiarki i piły spalinowe. Co również istotne, zakupy rolnicze również idą z duchem czasu i oleje tej i wielu innych marek oferuje nam ZENOX.pl. Sklep taki to wygoda z racji dużego wyboru artykułów ogrodniczych, których często nie znaleźlibyśmy w stacjonarnym sklepie oraz oczywiście wygodna dostawa prosto do domu.

kosiarka

Nie zaleca się stosowania olejów nieznanych i anonimowych marek w profesjonalnym sprzęcie ogrodniczym. w najlepszym przypadku urządzenia takie jak kosiarki spalinowe mogą działać nieco gorzej, szybciej się zużywać, a w najgorszym – ulec nagłej awarii. Zawsze kierujmy się w kwestii olejów przede wszystkim ich jakością, a nie jedynie ceną. Wszystkie części ogrodnicze, akcesoria i maszyny, których na co dzień używamy w naszym ogrodzie powinny być serwisowane w należyty sposób.

You May Also Like