Wybieramy odpowiednią kosiarkę do trawy. Na co zwrócić uwagę?

Producenci kosiarek dbają o bezpieczeństwo i komfort korzystania z ich produktów. Z tego względu kosiarki dostępne na rynku posiadają sprawne systemy zabezpieczeń, mają coraz mniejsze rozmiary i są coraz lżejsze. Zapewnia to łatwą i sprawną pracę oraz wygodny transport i przechowywanie. Nowoczesne kosiarki odznaczają się prostą obsługą i niższą emisją hałasu oraz spalin. Kosiarki stają się coraz bardziej wydajnymi i wielofunkcyjnymi maszynami, przez co można z ich pomocą nie tylko kosić trawę, ale także zbierać liście i nawozić trawnik. Każda osoba, która chce mieć estetycznie wyglądający ogród, powinna posiadać niezbędne narzędzia ogrodnicze, akcesoria do ogrodu oraz pomocne przy codziennym pracach artykuły ogrodnicze. Warto posiadać maszyny ogrodnicze dobrych marek, tak samo, jak narzędzia ogrodnicze ręczne.

 

Przed zakupem kosiarki należy zwrócić uwagę na to:

 

  • W jaki sposób reguluje się wysokość koszenia?


Chcąc utrzymać trawnik w nienagannym stanie, należy pamiętać, iż nie powinno się przycinać go o więcej aniżeli 1/3 wysokości. Z tego względu, gdy urośnie on bardziej niż zazwyczaj, wówczas przydatna jest opcja regulacji wysokości koszenia, dzięki której dostosujemy wysokość do długości trawy.

 

  • Z czego została wykonana obudowa?


Obudowa powinna być przede wszystkim łatwa do wyczyszczenia oraz odporna na korozję, odbarwienia i wszelkiego typu odkształcenia. Producenci oferują maszyny ze stali pokrytej farbą, tworzywa sztucznego albo aluminium. Obudowa z tworzywa sztucznego charakteryzuje się mniejszą wytrzymałością na uderzenia aniżeli obudowa stalowa, jednak jest od niej lżejsza.

  • Jak wygląda uchwyt kosiarki?


Musi on być wygodny, dobrze wyprofilowany i posiadać miękką otulinę oraz regulację wysokości.

  • Jakie noże posiada kosiarka?


Bardzo ważny jest między innymi kształt noży do kosiarek, który wpływa na pracę kosiarki oraz poziom emitowanego przez maszynę hałasu. Jeśli noże do kosiarek zostały właściwie wyprofilowane, wówczas będzie ona silniej zasysała trawę z trawnika. Bezpieczny sprzęt ma na wyposażeniu hamulec noży, dzięki któremu zostają one zatrzymane od razu po wyłączeniu silnika.

  •        Jak wyglądają koła?

 

To od tego, z jakiego materiału zostały wykonane, będzie zależeć ich trwałość. Wyprofilowanie bieżnika gwarantuje o wiele lepszą przyczepność kół do podłoża. Powinny być osadzone na łożyskach, wówczas taką maszynę o wiele lżej się prowadzi. Ważny jest również rozmiar kół, łatwiej manewrować kosiarką z większymi kołami.

  • Czy łatwo uruchomić kosiarkę?

 

Kosiarki elektryczne są bardzo proste do uruchomienia, jednakże inaczej bywa z modelami spalinowymi. Żeby je uruchomić, należy włączyć ssanie oraz mocno pociągnąć za linkę. Kosiarki mogą być wyposażone w sprężynowy albo elektryczny rozrusznik silnika.

  • Jaki jest kosz na trawę?


Kosz powinien być przede wszystkim jak najbardziej pojemny.


Niezależnie od tego, którą kosiarkę wybierzemy, zarówno kosiarki elektryczne, jak i kosiarki spalinowe zakupimy, wchodząc na zaufany internetowy sklep rolniczy. Jeśli chcesz dbać o swoją maszynę, pamiętaj, aby kupować do niej jedynie najwyższej jakości części do kosiarek. W dobrym internetowym sklepie rolniczym dostępne są także wszystkie części do kosiarek spalinowych oraz części do kosiarek elektrycznych.

You May Also Like