Ursus C-360 – przydatny nie tylko w polu, ale i w ogrodzie

Gdzie używa się sprzętu i maszyn rolniczych nie trzeba nikomu wyjaśniać. Oczywiście stanowią one niezbędne wyposażenie każdego gospodarstwa rolnego, bez względu na jego profil jak i wielkość. Bez nich ciężko wyobrazić sobie efektywną pracę w rolnictwie. Ciągnik rolniczy będzie doskonałym ułatwieniem tak przy oraniu, zasiewach, jak i zbiorach. Dzięki swojej dużej mocy silnika, może stanowić wsparcie także przy innych zastosowaniach gospodarczych, które mogą nieoczekiwanie wyniknąć w trakcie prac. Dobry traktor będzie też świetnie wspierał pracowników leśnych. Bez niego ciężko byłoby przetransportować wcześniej ścięte drzewa do tartaku. Poza zastosowaniem w typowych ciężkich pracach gospodarskich niektóre maszyny rolniczy znajdą zastosowanie także w nieco bardziej codziennej odsłonie.

Okołodomowe użytkowanie ciągnika rolniczego Ursus C-360

Ta teza może wydawać się dziwna, jednak Ursus C-360 to średniej wielkości ciągnik rolniczy, który można z powodzeniem wykorzystać do cięższych prac porządkowych i transportowych w dużym ogrodzie. Dlatego może on stanowić wyposażenie nie tylko gospodarstw rolnych, ale też wszystkich tych, które znajdują się w nazwijmy to, nieco bardziej dzikiej scenerii. A na pewno będzie doskonałym zapleczem w domach wybudowanych na dużej działce, posadowionych na głębokim uboczu. Z dala od sąsiadów, bez możliwości szybkiego skorzystania z pomocy drugiego człowieka w nagłych przypadkach, posiadanie takiego backup’u może być wręcz nieocenione. Wyobraźmy sobie sytuację po huraganie, nawałnicy, trąbie powietrznej czy powodzi lub burzy. Każde z tych ekstremalnych zjawisk meteorologicznych niesie za sobą falę zniszczeń. Efekt finalny tych zdarzeń to zawalone drogi dojazdowe z działki do drogi publicznej. Uszkodzone i połamane słupy, przęsła czy inne fragmenty infrastruktury przestrzennej, zwalone drzewa czy naniesione przez wodę duże gabarytowo przedmioty – wszystko to potrafi mocno sparaliżować życie w gospodarstwach rolnych czy domach, które pozostają zdane na własne siły.

W takim przypadku ciągnik rolniczy Ursus C-360 może okazać się jedynym sposobem by ww. trudności usunąć – a dokładniej rzecz ujmując przesunąć na bezpieczną odległość, udrażniając przy tym lokalne drogi czy trakty, tak by mieszkańcy takiego gospodarstwa domowego nie pozostali odcięci i uwięzieni na własnej ziemi.

Ciągnik ten poza ww. ekstremalnymi zastosowaniami awaryjnymi świetnie sprawdzi się także w dużych ogrodach czy sadach, gdzie będzie służył jako przysłowiowy “koń” roboczy.

ogród

Kilka słów o samym Ursusie C-360

Otóż ciągnik ten był produkowany i święcił triumfy popularności w latach 1976-1994. Projekt zakładał wyprodukowanie w miarę lekkiego ciągnika o wadze między 2170 kg a 3150 kg, napędzanego czterocylindrowym silnikiem o mocy 52 KM, zaopatrzonego w dziesięciobiegową skrzynię biegów. Mimo zakończenia produkcji w połowie lat dziewięćdziesiątych, powrócono do tego niezwykle udanego przedsięwzięcia ponownie i w latach 2015 – 2017 wznowiono produkcję tej ikony wśród maszyn wykorzystywanych w rolnictwie.

You May Also Like