Kosiarki John Deere, dlaczego warto je kupić?

Kosiarka to niezwykle przydatne urządzenie w każdym ogrodzie. Znacznie ułatwia i przyspiesza takie prace jak choćby koszenie trawnika. Kosiarka kosiarce jednak nie równa. Jeśli kosiarka ma być naprawdę wydajna to ważne, aby było to urządzenie wysokiej jakości. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zakup kosiarki dobrej i renomowanej marki. Przykładem może być tu John Deere. Dlatego warto postawić właśnie na kosiarkę John Deere?

Kosiarka wysokiej jakości

Na jakość kosiarki wpływa wiele czynników. Przede wszystkim jest to materiał, z którego urządzenie jest wyprodukowane. Warto postawić na urządzenie posiadające stalową ramę czy aluminiową obudowę. Taka kosiarka z pewnością będzie trwalsza i wytrzymalsza od urządzenia zbudowanego głównie z plastiku. Ponadto dobra kosiarka to kosiarka posiadają wiele praktycznych funkcji i dodatkowych możliwości. Wszystko po to, aby praca z urządzeniem była wygodniejsza i efektywniejsza. Wszystkie te warunki spełniają właśnie kosiarki John Deere. Co ważne, na rynku dostępne są różne kosiarki tej marki.

Kosiarka z napędem

Jeszcze nie tak dawno w ogrodach można było spotkać głównie tradycyjne kosiarki bez napędu. Choć takie urządzenia są tańsze to mają jednak jedną wadę. Praca z taką kosiarką jest dość ciężka i mało komfortowa. Pchanie kosiarki przez dłuższy czas jest po prostu dość męczące. Zdecydowanie lepszym wyborem jest kosiarka z napędem. Szczególną uwagę zwrócić można na kosiarki John Deere ze zmiennym napędem. To niezwykle praktyczne rozwiązanie. Zmienny napęd pozwala bowiem na dostosowanie prędkości do bieżącego stanu trawnika. Innymi słowy, pracę takiej kosiarki dostosować można do indywidualnych potrzeb.

System ułatwiający zbieranie trawy

Jak wspomniano, kosiarki John Deere wyposażone są w dodatkowe funkcje ułatwiające pracę. Jedną z nich jest system ułatwiający zbieranie trawy. Jest to szczególnie przydatne rozwiązanie w przypadku dużych ogrodów. W tradycyjnych kosiarkach trwa często potrafi zapychać rynnę wyrzutową. Zwłaszcza jeśli trawa jest wilgotna i dość gęsta. Kosiarki John Deere posiadają dodatkową dmuchawę, która podnosi trawę tuż przed jej skoszeniem. Dodatkowo dmuchawa połączona jest agregatem tnącym. Dzięki temu ścięta trawa jest wypychana spod agregatu i od razu silnym podmuchem wpychana do kosza. Pozwala to na uniknięcie problemu związanego z zapchaniem się rynny wyrzutowej. Tym samym pozwala to na niemałą oszczędność czasu. Pamiętać także trzeba, że wspomniane elementy są wymienne. Dlatego zawsze w razie potrzeby można wymienić element na nowy. Tym bardziej, że części John Deere są szeroko dostępne.

Wspomaganie

Warto zauważyć także, że wśród kosiarek John Deere dostępne są także modele z automatyczną skrzynią biegów, co również ułatwia i przyspiesza pracę. W przypadku kosiarek manualnych każda zmiana biegu oznacza zatrzymanie kosiarki. To w oczywisty sposób zwalnia pracę. Kosiarka z automatyczną skrzynią biegów rozwiązuje ten problem. Jest to istotne zwłaszcza jeśli skoszony ma być dość duży obszar ogrodu.

You May Also Like