Siatka cieniująca – wykorzystaj ją w ogrodzie

Siatka ogrodnicza ma wiele zastosowań. Stosowana jest nie tylko w ogrodach, ale również w sadach, plantacjach czy szklarniach. Co ważne, siatka cieniująca może być stosowana na wiele różnych sposobów.

Zastosowanie siatki cieniującej

Głównym zadaniem ogrodniczej siatki cieniującej jest ochrona roślin oraz sadzonek. Przede wszystkich chroni ona rośliny przed promieniami słonecznymi, ale także przed innymi negatywnymi warunkami atmosferycznymi. Poza tym siatka chroni rośliny także przed zwierzętami. Sama siatka montowana jest tuż nad uprawą. Dzięki temu rośliny mają optymalne warunki do rozwoju. Co ważne, jak już wspomniano, siatka może być również skutecznie stosowana w szklarniach. Poza tym, że chroni rośliny to również wzmacnia całą konstrukcję szklarni. W okresie jesienno – zimowym siatkę cieniującą można wykorzystać do ochrony oczek wodnych w ogrodzie.

Popularność siatek cieniujących

Jeśli spojrzy się na różne artykuły ogrodnicze to stwierdzić można, iż właśnie siatki cieniujące cieszą się sporą popularnością wśród właścicieli ogrodów. Przede wszystkim jest tak dlatego, iż cechuje je bardzo duża wytrzymałość. Odporne są zarówno na wysokie, jak i niskie temperatury. Dodatkowo są one bardzo odporne na działanie wody. Ta odporność siatek cieniujących wynika przede wszystkim z tego, iż wykonane są one z lekkiego polietylenu. Sama gęstość siatek jest zróżnicowana. Grubość siatki uzależniona jest od jej przeznaczenia. Wszystko zależy od tego na jak dużym zacienieniu nam zależy.

Zalety siatek cieniujących

Wspomniano, że siatki cieniujące są odporne na warunki atmosferyczne. Jednak to nie wszystkie ich zalety. Odporne są również choćby na grzyby i pleśnie. Siatki cieniujące są również trudnopalne. Dlatego mogą być one stosowane na balkonach i tarasach bez obaw, że dojść może do jakiegoś zapalenia. Materiał, z którego siatki są wykonane sprawia, iż może być ona zamontowana nawet przez kilka lat. Trzeba także wspomnieć, że siatki są powszechnie dostępne. W swojej ofercie posiada posiada je niemal każdy internetowy sklep rolniczy. Co więcej, ich cena nie jest wysoka.

Inne zastosowanie siatki cieniującej

Siatki cieniujące to nie tylko popularne akcesoria do ogrodu. Bardzo często tego typu siatka stosowana jest także w celu ochrony obiektów rekreacyjnych. Przykładem mogą być korty tenisowe, place zabaw, boiska czy pola golfowe. Skutecznie zapewnia ona obecnym na tym terenie osobom zacienienie i ochronę przed słońcem. Często ogrodnicze siatki cieniujące stosowane są również na balkonach oraz tarasach. Zwłaszcza jeśli na balkonie są rośliny. Jak zatem widać siatki cieniujące mogą mieć bardzo szerokie zastosowanie.

Jaki to koszt?

Jak pisaliśmy wyżej – ceny siatek cieniujących nie są wysokie. Są one oczywiście dość zróżnicowane. Wszystko bowiem zależy od tego, którego producenta się wybierze. Na cenę siatki cieniującej wpływ ma także sama jej wielkość. Jak można się domyślić, im większa siatka tym większa jej cena. Poza tym wpływ na cenę ma także splot siatki oraz poziom jej zacienienia.

You May Also Like