Podstawowe ręczne narzędzia ogrodnicze, które musisz mieć

Wielu z nas marzy o zadbanym i pięknym ogrodzie przydomowym. Niemniej jednak nawet mały kawałek ziemi wymagać będzie sporych nakładów pracy – pielęgnowanie drzewek ogrodowych, czy trawnika nie może być przecież wykonywane gołymi rękoma. Działkowcy, którzy zakładają, albo pielęgnują swoje aranżacje ogrodowe powinni mieć niezbędne narzędzia ogrodnicze, jak i niezbędne maszyny ogrodnicze, takie jak chociażby kosiarka. Dobre wyposażenie będzie podstawą, która ułatwi znacznie pielęgnowanie zieleni. Poniżej wskażemy kilka niezbędnych narzędzi, bez których ciężko jest wyobrazić sobie pracę na terenie ogrodu. 

Najpotrzebniejsze narzędzia, które przydadzą się w każdym ogrodzie

 

Skompletowanie najpotrzebniejszych narzędzi do pielęgnacji ogrodu wcale nie jest takie proste. Szpadle, grabie, nożyce, łopaty, piły, czy też kosiarki do trawy – te artykuły ogrodnicze dostępne są w każdym sklepie budowlanym właściwe od ręki, a także można je szybko nabyć w dobrym, internetowym sklepie rolniczym. Aby ułatwić dobór narzędzi, warto podzielić je według ich przydatności.

Narzędzia ogrodowe do kopania, spulchniania i grabienia

Zanim zakupimy tego rodzaju akcesoria do ogrodu, warto sprawdzić rodzaj posiadanej gleby. Jeżeli na terenie posesji mamy przepuszczalną, lekką ziemię, to nie trzeba inwestować w narzędzia ogrodnicze ręczne z wyższej półki. Z pewnością wystarczą nam nieco tańsze, lekkie akcesoria ogrodnicze. Niemniej jednak spulchnianie i kopanie gleby gliniastej, albo ciężkiej wymagać będzie zastosowania dużo masywniejszych narzędzi. W tymże wypadku warto zakupić nieco odporniejsze i cięższe produkty, które przystosowane będą do pracy nawet w bardzo trudnych warunkach glebowych.

 

Grabie – w ofertach producentów znaleźć można różne rodzaje tychże narzędzi. Do grabienia i wyrównania ziemi lekkiej wystarczą nam najzwyklejsze grabie, które wykonano z trwałego tworzywa sztucznego. Niemniej jednak w przypadku cięższych gleb, lepsze rozwiązanie stanowić będą grabie wykonane z metalu. W ofertach producentów znajdziemy również specjalne grabie do liści. Jest to ekonomiczny odpowiednik odkurzaczy i dmuchaw. Grabie do liści mają bardziej elastyczne zęby i większą szerokość. Dzięki temu zbieranie liści staje się łatwiejsze. Tego rodzaju rozwiązanie sprawdza się bardzo dobrze w wypadku niewielkich aranżacji ogrodowych. Jednakże ręczne grabienie na dużych przestrzeniach byłoby już nazbyt czasochłonne. 

 

 

Szpadel, łopata i widły – są to trzy niezastąpione narzędzia ogrodnicze, które służą do przenoszenia i kopania ziemi. Przy lekkich glebach wystarczy najzwyklejszy metalowy szpadel, lekkie widły i łopata. Do trudniejszych prac lepiej będzie wybrać modele, które posiadają wzmocnioną blachownicę i odpowiednio wyprofilowane trzonki (produkowane są z lekkich, a przy tym trwałych materiałów). Dzięki małej masie, jak i wyprofilowanym kształtom, narzędzia tego typu zapewnią wygodną pracę. 

Zamierzając nabyć którekolwiek z wyżej wymienionych narzędzi ogrodniczych, warto odwiedzić internetowy sklep rolniczy. Sklepy online one na ogół dużo szerszą ofertę, aniżeli sklepy stacjonarne, a ponadto proponują częste, atrakcyjne promocje.

You May Also Like