Podkaszarki elektryczne – idealne do niewielkich powierzchni

Dobry ogrodnik już jesienią zastanawia się jak jego ogród będzie wyglądał wiosną i już wtedy poczynia prace, które zaowocują w przyszłym sezonie. Prac takich są ogromne ilości, choć w dużej mierze zależy to od profilu ogrodu, bo jak wiadomo niektóre ogrody są mniej wymagające, inne znacznie więcej. Gdy w ogrodzie dużo jest rabat kwiatowych, wówczas pracy jest zdecydowanie najwięcej. Kwiatostany szybko przekwitają i tracą atrakcyjność wizualną, inne kwitną bardzo krótko, tylko w danym okresie na przykład wiosną.

Wówczas częstym zjawiskiem jest zasychanie zielonej części rośliny i staje się ona prawdziwą zawadą w ogrodzie, dlatego należy ją usunąć. Rabaty kwiatowe mają najlepszej jakości ziemię, obfitą w składniki odżywcze i wodę, stąd jest to miejsce bardzo lubiane przez chwasty, które należy regularnie usuwać. Jest to bardzo pracochłonne zajęcie. Wydaje się czasem, że łatwiej jest, gdy ogród  przeważającej części pokryty jest trawą. Trawa jest bardzo popularna, modna od zawsze, klasyczna, a do tego naturalna. Nie wymaga tyle pielęgnacji co kwiaty, jednak posiadacze trawników doskonale wiedzą, że ładny, zadbany trawnik wymaga nakładów finansowych i nakładów pracy.

Prace ogrodowe z wykorzystaniem narzędzi ogrodowych

Zasianie trawy lub rozłożenie jej z rolki jest zabiegiem jednorazowym (na kilka lat) o ile nie wymaga dosiewów. Uciążliwym zajęciem jest regularne koszenie trawy. Najbardziej popularne są kosiarki elektroniczne i kosiarki spalinowe, na terenach trudniej dostępnych można wykorzystać kosy elektryczne.

Kosiarki do trawy

Kosiarki elektryczne jak i spalinowe wymagają odpowiedniej pielęgnacji, są to wbrew pozorom delikatne maszyny ogrodnicze. Koszenie mokrej trawy może być dla nich bardzo niszczycielskim zabiegiem, który sprawia, że częściej należy zmieniać zużyte noże do kosiarek, a także inne części do kosiarek. Bywa, że części do maszyn ogrodniczych mają ograniczoną dostępność i wymagają dłuższego okresu oczekiwania na dostawę do klienta. 

Podkaszarki do trawy

W wielu ogrodach obok trawnika znajdują się oddzielone płotem, kamieniami, kostką ogrodową różnego rodzaju obwódki rabatowe, skalniaki. W ogrodach bardzo często są też ścieżki umożliwiające chodzenie po ogrodzie bez konieczności deptania trawy. To z kolei sprawia, że koszenie trawy przy użyciu kosiarki spalinowej jest znacznie utrudnione i część trawy pozostaje nie wycięta. Wówczas niezbędne jest zastosowanie narzędzi ogrodniczych ręcznych lub akcesoriów do ogrodu elektrycznych, takich jak podkaszarki elektryczne, które są idealne do niewielkich przestrzeni, ale też do miejsc z trudnym dostępem.

Narzędzia ogrodnicze ręczne

Najpopularniejsze są wciąż ręczne narzędzia ogrodnicze. Być może ze względu na niższą cenę w stosunku do ich elektronicznych odpowiedników. Z drugiej jednak strony są one trwalsze, ich utrzymanie i konserwacja są tańsze, są one również w każdej chwili gotowe do pracy. Na ich niekorzyść wpływa tylko konieczność wykorzystania dużego nakładu pracy i siły, a przecież chodzi o komfort.

 

You May Also Like