Myjka wysokociśnieniowa – pomoc w ogrodzie

Podczas prac w ogrodzie niezbędne są różne narzędzia ogrodnicze. Warta uwagi jest myjka wysokociśnieniowa, która może znaleźć naprawdę wiele zastosowań. Za jej pomocą można bardzo skutecznie umyć najróżniejsze domowe i ogrodowe powierzchnie. Warto wiedzieć jak ona działa i do czego można ją wykorzystać. 

Do czego może się przydać myjka wysokociśnieniowa?

Każda osoba, która mieszka w domu z ogródkiem lub ma swoją działkę za miastem z pewnością doceni działanie myjki wysokociśnieniowej. Jest to narzędzie ogrodnicze ręczne, które z pewnością warto zakupić.

O ile do podlewania roślin ogrodowych, zraszania kwiatów itd. z powodzeniem wystarczy zwyczajny wąż ogrodowy to, kiedy będzie trzeba coś umyć, dokładnie wyczyścić, dużo lepiej sprawdzi się myjka wysokociśnieniowa. Tego typu urządzenia charakteryzują się bardzo mocnym ciśnieniem wody. Dlatego, znacznie szybciej można wyczyścić różne powierzchnie, nawet najbardziej zabrudzone.

Działanie myjki

Myjka działa w bardzo prosty sposób. Wystarczy ją podłączyć do jakiegoś ujęcia wody. Dzięki pompie, która znajduje się w korpusie urządzenia, wytworzone zostaje odpowiednie ciśnienie wody. Woda pod większym ciśnieniem zostaje doprowadzona do pistoletu, za pomocą specjalnego przewodu wysokociśnieniowego. Do pistoletu, można także przyłączyć różne końcówki, zależy od tego do czego myjka będzie potrzebna. Do dyspozycji są m.in. końcówki proste i końcówki ze szczotkami.

Niektóre myjki wysokociśnieniowe posiadają specjalny filtr i wąż zasysający, który umożliwia pobieranie wody z innych źródeł, jak np. stawy, jeziora, zbiorniki deszczówki itp.

Rodzaje myjek wysokociśnieniowych

W sklepach z maszynami ogrodowymi, artykułami ogrodowymi lub w internetowych sklepach rolniczych można znaleźć kilka rodzajów myjek. Wybór zależy od tego, jakie urządzenie będzie nam potrzebne, co będziemy chcieli myć, ile czasu na to poświęcić i jak często. Można wyróżnić:

  • myjki wysokociśnieniowe do użytku domowego – przeznaczone są do niezbyt częstej pracy, można nimi czyścić części do maszyn rolniczych, części do kosiarek, podjazdy, narzędzia, czy ściany budynków,
  • myjki wysokociśnieniowe do użytku profesjonalnego – służą do pracy w trudniejszych warunkach, kiedy trzeba wyczyścić większe zabrudzenia, za ich pomocą można oczyścić np. części ogrodnicze o większych gabarytach, wykorzystuje się je także na budowach i w warsztatach.

Podstawowe informacje o myjkach wysokociśnieniowych

Bardziej popularne w prywatnych gospodarstwach są myjki do użytku domowego. Można je podzielić na trzy klasy:

  1. podstawowa – odnosi się do najprostszych urządzeń, które wytwarzają ciśnienie o mocy 10 MPa,
  2. średnie – odnoszą się do bardziej zaawansowanych urządzeń, które wytwarzają ciśnienie o mocy 13 MPa,
  3. wyższe – odnoszą się do bardziej zaawansowanych urządzeń, które wytwarzają ciśnienie o mocy 20 MPa.

Z pewnością warto kupić myjkę wysokociśnieniową. W niższych cenach, tego typu urządzenia można znaleźć w internetowych sklepach rolniczych. Dodatkowo dostępne są różne akcesoria do myjek.

You May Also Like