Jak wykorzystywane są przyczepy w ogrodnictwie?

Każdy posiadacz domu z większą działką, czy też domku na działce rekreacyjnej wie, jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja i dbanie o przylegający do nieruchomości teren. Prace ogrodowe i okołodomowe nierzadko wymagają przewożenia różnorakich rzeczy: od nawozów, po kompostowniki, przydają się także w szczycie sezonów na owoce, kiedy nie chcemy dźwigać świeżo zebranych plonów. Przesadzanie, zbieranie, nawożenie, plewienie i inne prace warto sobie ułatwiać decydując się na zakup różnych narzędzi ogrodniczych, w tym najbardziej pomocnej przyczepki ogrodowej.

Mała przyczepka – jak ją wykorzystać w pracach ogrodowych?

Przyczepka jednoosiowa o niewielkich gabarytach jest obok kosiarki czy traktorka najchętniej kupowaną maszyną ogrodniczą. Ze względu na swoją wielkość bardzo łatwo manewrować nią obok domu lub nawet na nierównym terenie, a dzięki swojej pojemności możemy na niej umieści nawet ładunki sięgające wagą aż do 300 kilogramów. Posiadając przyczepkę nie jesteśmy zmuszeni do przewożenia artykułów ogrodniczych na tylnym siedzeniu lub bagażniku samochodu, w efekcie czego dochodzi do zabrudzenia tapicerki. Dzięki takim ułatwieniom jak uchylny dyszel możliwe jest opuszczanie powierzchni służącej do transportu i załadowanie dłuższego niż powierzchnia przyczepki, ładunku. Przyczepa jest nieoceniona w pracach ogrodowych – możemy na nią załadować glebę, obornik, torf, przewieźć kompostownik, umieścić na niej zebrane owoce, czy rąbane przed momentem drewno na opał. Jesienią, kiedy z drzew spadną liście nie musimy ich mozolnie zbierać i ładować do większego koszyka, aby składować je na kupkę, co zajmuje cały dzień. Wystarczy je zebrać raz i przewieźć wraz z innymi odpadami zielonymi jak skoszoną trawą czy gałęziami do właściwego naszej miejscowości punktu segregacji. Przyczepa ułatwia także prace związane z dostarczaniem na działki materiałów budowlanych. Te, podobnie jak narzędzia ogrodnicze, możemy przetransportować przy jej pomocy.

zaczep do przyczep

Niezbędny zaczep, czyli na co zwrócić uwagę przy zakupie przyczepy ogrodowej?

Poza istotnymi parametrami takimi jak: maksymalne obciążenie, wymiary skrzyni, dopuszczalne zwiększenie wysokości czy materiał z którego wykonane są otwierane burty (najlepiej gdyby cała konstrukcja przyczepki wraz z burtami była wykonana z blachy ocynkowanej niezwykle trwałej na uszkodzenia) warto zwrócić uwagę czy do przyczepy dołączany jest uniwersalny zaczep do mocowania np. wózków. Jeśli nie, większość części do przyczep (w tym również zaczep do przyczepy) możemy kupić w rolniczych sklepach internetowych, nierzadko w promocyjnych cenach. Części ogrodnicze i rolnicze części zamienne nabywane drogą internetową jakością nie odstają od kupowanych stacjonarnie oryginałów, przekonują za to klientów atrakcyjną ceną, zniżkami przy kolejnych zakupach i dostawą towaru pod same drzwi. 

O eksploatacji przyczepy decyduje sposób jej użytkowania. Należy pamiętać o zabezpieczeniu przewożonych na niej rzeczy, roślin i innych materiałów, czy właściwym obciążeniu. Odpowiednie korzystanie z tej maszyny ogrodniczej sprawi, że będzie pomocna w pracach ogrodowych długie lata bez konieczności częstej wymiany części.

You May Also Like