Robot koszący – czy warto go mieć w swoim ogrodzie?

Chcąc cieszyć się zadbaną przestrzenią wokół domu – warto zastanowić się nad nowoczesnymi rozwiązaniami, dzięki którym praca wśród roślin będzie jeszcze przyjemniejszą, a ponadto będziemy mogli zaoszczędzić wiele czasu i wysiłku na wykonywanie stałych czynności. Jedną z niezmiennych prac wykonywanych na działkach, łąkach czy ogrodach jest koszenie trawy. Wśród wielu akcesoriów do ogrodu, producenci wychodzą z coraz bardziej rozbudowaną ofertą do klienta, proponując najnowsze, technologicznie zaawansowane rozwiązania. Jednym z nich jest robot koszący. 

Tradycyjne kosiarki elektryczne i spalinowe czy nowoczesne rozwiązania?

Wśród wielu maszyn ogrodniczych służących do regularnego koszenia trawy – kosiarek spalinowych czy kosiarek elektrycznych, znajdziemy także nowoczesne rozwiązania jak robot koszący. Zdecydowanym atutem robotów na tle kosiarek do trawy jest różnica w poziomie głośności. Nowoczesne roboty pracują zdecydowanie ciszej, a ty możesz cieszyć się oazą spokoju we własnym ogrodzie. Ponadto roboty koszące niezależnie od tego czy na zewnątrz świeci słońce czy pada deszcz – pracują w taki sam sposób i żadne warunki atmosferyczne nie są im straszne. Używając robota można mieć pewność, że dzięki jego zwinności i zwrotności – swobodnie wjedzie we wszelkie mało dostępne miejsca. Kolejnym atutem tego nowoczesnego rozwiązania jest możliwość sterowania urządzeniem za pomocą aplikacji w telefonie. Noże do kosiarek nie zawsze pracują sprawnie, ścinając równomiernie trawę, natomiast przy użyciu robota nie należy się tym martwić, ponieważ samodzielnie w łatwy i szybki sposób można wyregulować odpowiednią długość, na jaką chcemy ściąć nasz trawnik – robot wykona resztę pracy.

 

Wśród wielu części do kosiarek znajduje się także kosz, który w tradycyjnym wydaniu maszyny jest nieco uciążliwy w użytkowaniu. Tutaj stosowane są dwa rozwiązania. Pierwszym z nich jest nieużywanie kosza do kosiarki i zbieranie trawy po zakończonym procesie koszenia, albo pozostawienie jej aż przegnije, tworząc tym samym naturalny nawóz. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie, jeśli chcemy cieszyć oko pięknym i zadbanym ogrodem. Inną propozycją jest używanie kosza przy koszeniu trawy. W tym przypadku jednak co pewien czas należy przerywać pracę i opróżniać jego zawartość. Robot na tym tle wypada znacznie lepiej, ponieważ pracuje codziennie, a więc tylko delikatnie wyrównuje końcówki trawy. Nie ma więc konieczności zbierania skoszonej reszty, ponieważ jest jej na tyle mało, że spokojnie może spaść pomiędzy rosnące cebulki, tworząc tym samym naturalny nawóz. Zarówno tradycyjny rodzaj sprzętu do koszenia trawy w postaci kosiarek spalinowych czy kosiarek elektrycznych, a także robotów koszących można znaleźć w internetowym sklepie rolniczym w różnym przedziale cenowym. W zależności od tego jakie mamy preferencje i zakres budżetu przeznaczony na zakup tego rodzaju artykułów ogrodniczych – każdy znajdzie coś dla siebie.

You May Also Like