Nożyce elektryczne i spalinowe – które wybrać?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów maszyn ogrodniczych, które w znacznym stopniu usprawniają i ułatwiają dbanie o przydomowe ogródki. Niezwykle istotnym elementem w wyglądzie ogrodu jest zadbany żywopłot, który elegancko odgradza od siebie części ogrodu lub stanowi ciemnozielone tło dla kompozycji kwiatowych na rabatach. Aby w pełni móc cieszyć się zadbanym żywopłotem niezbędne jest zaopatrzenie się w odpowiednie akcesoria do ogrodu, pozwalające na jego strzyżenie i modelowanie.

Producenci narzędzi ogrodniczych oferują na tyle szeroki wachlarz produktów, aby każdy ogrodnik znalazł coś odpowiedniego dla siebie. Dostępnych jest wiele modeli różniących się od zarówno źródłem zasilania, jak również mocą i rodzajem ostrzy. Jednymi z najczęściej wybieranych nożyc ogrodowych są nożyce spalinowe i elektryczne. Oba artykuły ogrodnicze posiadają zarówno wady jak i zalety i dedykowane są nieco innym typom roślin i ogrodów.

 

Nożyce elektryczne – wady i zalety

 

Nożyce elektryczne świetnie sprawdzą się w niewielkich przydomowych ogródkach lub działkach. Ich niewątpliwą zaletą jest lekkość i cicha praca. Generują zdecydowanie mniej hałasu niż nożyce spalinowe, a w trakcie pracy nie emitują spalin. Tego typu narzędzia ogrodnicze posiadają również przystępną cenę. Nożyce elektryczne są znacznie tańsze niż nożyce spalinowe.

Jako wadę tego produktu można wskazać sposób ich zasilania. Elektryczne maszyny ogrodnicze muszą mieć stałe podłączenie do prądu. W niektórych sytuacjach może to powodować kłopoty z odpowiednią długością kabla oraz wiązać się ze stałym przenoszeniem kabla w trakcie pracy. O ile dysponujemy ogrodem o małych lub średnich rozmiarach nie jest stanowi to tak poważnego problemu, jednakże w dużych ogrodach może stać się wyjątkowo uciążliwe i męczące.

 

 

Nożyce spalinowe – wady i zalety

 

Nożyce spalinowe cechują się szerokim zastosowaniem. Dzięki dużej mocy tego narzędzia ogrodniczego nie powinniśmy mieć problemów nawet z roślinami o wyjątkowo grubych i twardych gałęziach. Co więcej są bardzo wydajne. Ma to pozytywny wpływ na szybkość pracy. Nożyce spalinowe nie wymagają także podłączenia do sieci elektrycznej, a za ich zasilanie odpowiada silnik spalinowy. Z tego powodu nożyce spalinowe idealnie będą pasowały do ogrodów o dużych powierzchniach. Ich dużym plusem jest fakt, że możemy użyć ich zarówno na suchych jak i mokrych krzewach. Pozwala to na pracę niemalże w każdych warunkach.

Decydując się na zakup tych nożyc warto wziąć pod uwagę fakt, że są one ciężkie, a ich cena jest wyższa niż w przypadku nożyc elektrycznych. Ze względu na zastosowanie silnika spalinowego są one także znacznie głośniejsze oraz emitują spaliny.

Kolejną rzeczą na którą należy zwrócić uwagę decydując się na zakup nożyc ogrodowych jest dostępność części do maszyn ogrodniczych. Pozwoli to w razie awarii na szybką naprawę usterki i powrót do pracy. Szeroki wybór asortymentu gwarantuje znalezienie modelu, który w pełni spełni nasze oczekiwania i idealnie dopasuje się do typu i wielkości ogrodu. Przed ostateczną decyzją o zakupie warto odwiedzić dobry internetowy sklep rolniczy i zapoznać się z jego ofertą.

You May Also Like