Kosiarka rotacyjna do ogrodu

Aby móc cieszyć się pięknym, zadbanym i przystrzyżonym trawnikiem – kwestią kluczową jest dobór odpowiedniego rodzaju kosiarki. Na rynku znajdziemy całą gamę różnych rodzajów i modeli, a producenci prześcigają się, chcąc jak najlepiej wpasować się w potrzeby konsumentów, wprowadzając co roku coraz nowsze i bardziej zaawansowane technologicznie maszyny ogrodnicze. Wiele internetowych sklepów rolniczych posiada w swoim asortymencie różnego rodzaju kosiarki do trawy. Najczęściej konsumenci decydują się na wybór kosiarek spalinowych.

Kosiarki rotacyjne – kiedy się na nie zdecydować?

 

Wśród wielu różnych kategorii podziału artykułów ogrodniczych wyróżnia się podział kosiarek ze względu na rodzaj ich działania. Do tej kategorii możemy zaliczyć kosiarki rotacyjne. Jest to sprzęt wyróżniający się szybko obracającym się nożem – częścią tnącą. Poprzez szybkie uderzenie rośliny dochodzi do jej ścięcia. Przy tym typie akcesoriów do ogrodu wymagana jest większa moc. Co istotne, kosiarka rotacyjna jest zdecydowanie wydajniejszą od kosiarki listwowej. Podczas procesu koszenia roślina utrzymuje się w bezładzie i nie jest dociskana do innego elementu. Jeśli podczas koszenia zależy nam na jednoczesnym rozdrabnianiu roślin, to także w tym przypadku sprawdzi się kosiarka rotacyjna. Podczas koszenia odczuwalne jest szarpanie rośliną, co może wpłynąć nieco negatywnie na komfort pracy. Poza kosiarką rotacyjną możemy wyróżnić także kosiarki listwowe, bębenkowe, bijakowe czy dyskowe.

 

Części zamienne do kosiarek, czyli ogromna oszczędność finansowa

 

Niestety artykuły ogrodnicze mają tę przykrą przypadłość, że czasem się psują. Wówczas nie trzeba wcale przeglądać od razu katalogów sklepów w poszukiwaniu nowego modelu, a oszczędzając pieniądze, warto rozejrzeć się za częściami do kosiarek, dzięki którym będziemy mogli wymienić zepsute elementy, jednocześnie nie będzie to tak wielkie obciążenie finansowe dla naszego portfela. Jeśli poszukujemy części zamiennych do naszego sprzętu do koszenia trawnika, wiele internetowych sklepów rolniczych oferuje tego typu usługi. Jeśli niezbędne są nam części do kosiarek spalinowych lub inne narzędzia ogrodnicze, warto przejrzeć ofertę sklepów i zorientować się w asortymencie.

 

 

Regularne koszenie i podlewanie – sekrety pięknego trawnika

 

Jeśli chcemy, aby nasz trawnik cieszył oko, a murawa wyrastała na zieloną i bujną, warto zachowywać regularność – zarówno w koszeniu trawnika jak i w podlewaniu go. Szczególnie w okresie letnim, kiedy promienie słoneczne intensywnie wysuszają trawę i powodują jej żółknięcie. Warto wtedy zaopatrzyć się w dobry sprzęt do koszenia, dzięki któremu proces ten będzie przebiegał sprawnie, nie włożymy w to zajęcie wielu sił, a także zaoszczędzimy sporo czasu. Jeśli chodzi o kwestię pielęgnacji trawnika i regularne podlewanie, to właśnie latem nie należy dokonywać tego, kiedy słońce praży najmocniej, a najlepszą porą do tego rodzaju czynności jest późny wieczór. Wówczas podkoszona trawa ma szansę się zregenerować przed kolejnym upalnym dniem.

You May Also Like