Kosa spalinowa z akcesoriami a bezpieczeństwo i komfort koszenia

Potrzeba ścinania traw towarzyszy człowiekowi od niepamiętnych czasów. Dawniej koszenie wymagało jednak pracy w pocie czoła, przy wykorzystaniu prymitywnej kosy z klingą na drzewcu. Rozwój techniki pozwolił znacznie usprawnić wykonywanie takich zadań. Na rynku pojawiły się profesjonalne maszyny ogrodnicze, których użytkowanie pozwala na szybsze, wygodniejsze i bezpieczniejsze uporanie się z terenami porośniętymi trawą. Do najpopularniejszych należą kosiarki i kosy spalinowe. Oba te urządzenia są przydatne zarówno w prywatnych domach, jak też do utrzymania porządku na trawnikach publicznych. Choć kosiarki pozwalają skosić większy obszar w krótkim czasie, to jednak kosy spalinowe wyróżnia uniwersalność i większa dokładność pracy.

Zalety kosy spalinowej

 

Choć na rynku dostępne są różnorodne narzędzia ogrodnicze pomagające w przycinaniu trawy, to jednak profesjonalna kosa spalinowa od lat pozostaje niezastąpiona. Sprawdza się w szeroko pojętej pielęgnacji ogrodów, działek i innych terenów trawiastych, bez względu na ich wielkość i aranżację. Dzięki niewielkim rozmiarom jest nieoceniona przy nierównym ukształtowaniu terenu, w wąskich miejscach, np. między klombami i przy rozbudowanej infrastrukturze ogrodowej, gdy między obiektami nie zmieści się konwencjonalna kosiarka. Niekwestionowanym walorem kosy spalinowej jest także jej bezprzewodowość. Dzięki silnikowi spalinowemu nie trzeba martwić się o dostęp do źródła prądu. Brak splątanych przedłużaczy to zwiększony komfort pracy.

Niezbędne akcesoria do kosy spalinowej

 

Użytkowanie kosy spalinowej wymaga stosowania się do podstawowych zasad bezpieczeństwa. Na rynku dostępne są akcesoria do ogrodu, które zoptymalizują proces koszenia i pomogą zadbać o bezpieczeństwo koszącego oraz osób trzecich. Podstawowe części do kosiarek tego typu to szelki, które ułatwią stabilne utrzymanie maszyny i odciążą kręgosłup. Rękawice ochronne pozwolą na pewniejsze i precyzyjniejsze operowanie sprzętem, przy okazji redukując drgania maszyny. Maska z siatką ochroni przed kamykami i drobinami unoszącymi się w powietrze podczas koszenia, a nauszniki ograniczają hałas generowany przez urządzenie. Artykuły ogrodnicze, które bezsprzecznie powinien posiadać właściciel kosy spalinowej to także żyłka do kosiarki, osłona noża czy zapas paliwa. Zarówno paliwo, jak i żyłka do kosy są konieczne do działania maszyny, więc należy traktować je jako nieodłączną część samej kosy.

 

 

Jak wybrać odpowiednią kosę spalinową?

Wybór kosy spalinowej powinien być zależny od kilku czynników. Przede wszystkim, należy dostosować ją do wielkości obszaru, jaki będzie najczęściej koszony. Im większy teren, tym większą wydajność powinna mieć maszyna ogrodnicza. Na szybkość i skuteczność pracy kosiarki wpływa moc silnika, szerokość cięcia i typ układu tnącego. To właśnie dlatego odpowiednim miejscem do nabycia kosy spalinowej jest internetowy sklep rolniczy, w którym wykwalifikowani pracownicy pomagają dobrać najlepsze narzędzia do konkretnego ogrodu. Poznając oczekiwania klienta, pomagają znaleźć urządzenie celujące w jego oczekiwania. W takim punkcie można także znaleźć wspomniane już, niezbędne, wymienne części do kosy spalinowej.

You May Also Like