Jak przechowywać kosiarkę po sezonie – nasze porady

Po sezonie każda kosiarka powinna być odpowiednio przechowywana i przede wszystkim konserwowana. Wiele osób jednak nie zdaje sobie z tego sprawy. Jedyne czynności wykonywane przez właścicieli kosiarek, to chowanie ich do garażu, ewentualnie osłanianie jakimś skrawkiem materiału. To jednak zdecydowanie nie wystarczy. Nim kosiarka zostanie przez nas schowana, powinniśmy wykonać kilka podstawowych czynności.

Jakie prace konserwacyjne powinno się wykonać przy kosiarce?

Przede wszystkim kosiarkę trzeba bardzo dobrze sprawdzić pod względem wszelkich ubytków i ogólnego jej stanu. Dlatego też należy między innymi sprawdzić śruby mocujące ostrze oraz silnik. Muszą być one bardzo dobrze dokręcone. Powinno się także naostrzyć nóż kosiarki lub jeśli istnieje taka konieczność, całkowicie go wymienić. Po sezonie części do kosiarek są stosunkowo tanie, dlatego też można zakupić je w atrakcyjnych cenach. Jeśli nóż wystarczy tylko naostrzyć, powinien zostać on przez nas odpowiednio wyważony. Nie można także zapomnieć o wyczyszczeniu lub też wymianie filtrów powietrza w kosiarce. Powinno się także wymienić olej w silniku oraz wyczyścić całą kosiarkę z brudu i pozostałości trawy, jakie zazwyczaj na niej są.

Paliwo w takiej kosiarce, powinno zostać zużyte do końca. Jednak zdecydowanie nie powinniśmy go wylewać. Zalecane jest natomiast, by zużyć je do końca. Dlatego też ostatnie koszenie w sezonie powinno być wyważone, by później nie było konieczności spalania olbrzymiej ilości paliwa. Paliwo w naszej kosiarce powinno być zawsze z dodatkiem stabilizatora.

Oczywiście po sezonie należy niekiedy wymienić jakieś części do kosiarek spalinowych czy też części do kosiarek elektrycznych. Czasem może się wydawać, że kosiarki spalinowe oraz kosiarki elektryczne, nie potrzebują naprawy przed ich zimowaniem. W końcu gdy nadejdzie sezon, wówczas można naprawić je idealnie pod ponowne korzystanie. Jednak podobnie jak narzędzia ogrodnicze lub też maszyny ogrodnicze, popsute sprzęty niszczeją jeszcze bardziej. Dlatego też wszelkie artykuły ogrodnicze lub też nagromadzone przez nas akcesoria do ogrodu, zawsze powinny być przechowywane w idealnym stanie, nawet jeśli przez najbliższych kilka miesięcy nie będziemy z nich korzystać. Oczywiście narzędzia ogrodnicze, różne części i wszelkie potrzebne nam płyny, oferują nam kompleksowe internetowe sklepy rolnicze. Można tam zakupić również wszelkie dodatki do kosiarki.

 

Jak powinna być przechowywana kosiarka?

Kosiarka powinna być zawsze przechowywana w pozycji pionowej. Nie powinna ona leżeć, być obrócona bokiem itp. Również podczas jej konserwacji i naprawy, nie powinno się bez potrzeby jej kłaść i przechylać. Najlepiej jest delikatnie odchylić ją do tyłu i w ten sposób wykonywać wszelkie niezbędne prace. Każda kosiarka wymaga przechowywania w miejscu chłodnym i oczywiście suchym. Nie powinna jednak stać przy bezpośrednim źródle ciepła, przykładowo przy jakimś piecu czy też przy grzejniku. Do każdej kosiarki dołączone są dokładne instrukcje w sprawie konserwacji. Warto z nich korzystać, by dostosować swoje działania do konkretnego modelu.

You May Also Like