Glebogryzarka ogrodowa – do czego służy?

Jeśli myślimy o narzędziach lub maszynach ogrodniczych, które służą nam do dbania oraz pielęgnowania naszego trawnika lub ogrodu, mamy z reguły na myśli kosiarki, łopaty, szpadle, grabie lub inne pospolite narzędzia, które występują prawie w każdym domu. Naszym czytelnikom chcemy przedstawić jedną, znacznie mniej popularną maszynę, o której istnieniu być może nie wiedzieliście, a mogłaby znacznie ułatwić wasze prace ogrodnicze. Jest nią glebogryzarka, której zalety oraz opis znajdują się w dalszej części tekstu.

Czym jest glebogryzarka?

 

Glebogryzarka jest maszyną ogrodniczą, której niewątpliwe zalety z pewnością dojrzymy podczas pracy sezonowej związanej ze spulchnianiem ziemi. Inne narzędzia ogrodnicze sprawiają, że praca wydaje się być bardzo ciężką oraz żmudną, lecz użycie tego typu maszyny ogrodniczej zmieni to o 180 stopni. Wiele osób, które mają własny ogród lub różne uprawy borykają się z problemem usychającej trawy lub z problemem roślin, które nie rosną tak jak powinny. Rozwiązaniem tego typu problemów może być zwykłe napowietrzenie ziemi, która wyjałowiona odzyska swoje pierwotne właściwości.

 

Jaką glebogryzarkę kupić do swojego ogrodu?

 

Na rynku mamy dostępne dwa główne rodzaje glebogryzarek. Jedną z nich jest glebogryzarka, która pracuje na podstawie działania naszej własne siły oraz drugi typ, który działa na podstawie wbudowanego silnika elektrycznego lub spalinowego. W przypadku glebogryzarek najważniejszą rzeczą nie są części do maszyn ogrodniczych wbudowane w naszą glebogryzarkę, lecz jej parametry, które są odpowiedzialne za zakres pracy urządzenia oraz moc samego urządzenia. 

Jeśli powierzchnia naszego ogrodu zamyka się mniej więcej w 450 m kw. odpowiednią maszyną ogrodniczą z pewnością będzie glebogryzarka o zakresie pracy do 35 cm. Natomiast jeśli nasz ogród, trawnik lub pole jest większe niż 450 m kw. w takim razie najlepiej jest zaopatrzyć się w glebogryzarkę o parametrach pracy większych niż 35 cm. Im większy obszar pracy tym łatwiej będzie nam pracować glebogryzarką, która potrafi w jednym momencie spulchnić większy kawałek ziemi.

 

 

Drugim parametrem, który należy wziąć pod uwagę jest moc naszego narzędzia ogrodniczego. Jeśli nasz ogród posiada dużo chwastów, a ziemia jest twarda i ciężka, wtedy należy pochylić się nad rozwiązaniem, które zapewnia nam moc pracy urządzenia na poziomie co najmniej 600 W. Dobrą opcją będzie również wybranie zębów glebogryzarki, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz są wykonane ze znacznie twardszego materiału. Odpowiednie zęby glebogryzarek można z łatwością znaleźć w internetowych sklepach rolniczych

 

Ostatnią rzeczą, na którą możemy zwrócić uwagę – to nasza wygoda. Jeśli mamy mały ogród i wiemy, że jesteśmy wstanie sobie poradzić z glebogryzarką używając własnej siły, wtedy warto wybrać tę opcję, gdyż jest to znacznie tańsze rozwiązanie. Jeśli wymiar naszej powierzchni pracy jest na tyle duży, że praca glebogryzarką bez silnika elektrycznego lub spalinowego będzie mocno uciążliwa, wtedy lepiej wybrać droższą opcję, gdyż perspektywa czasu i tak zmusi nas do ponownego rozważenia naszego zakupu.

You May Also Like