Do czego służy filtr powietrza w kosiarce?

Zajmowanie się ogrodem wymaga od nas nie tylko zaaranżowania posesji kwiatami i krzewami, ale również troski o trawnik. Do pielęgnacji terenów zielonych niezbędna jest kosiarka spalinowa. Urządzenia do ogrodu wymagają właściwej konserwacji, tylko wtedy będą one działać efektywnie i bezawaryjnie. Warto zadbać przede wszystkim o takie części jak filtry do kosiarki. Filtr jest najważniejszym akcesorium kosiarki, które pomaga maszynie w prawidłowym działaniu. Za pomocą dobrego filtra, urządzenie będzie w stanie wykorzystać całą moc silnika przy ograniczonym zużyciu paliwa. Wszystkie części do kosiarek spalinowych i części do kosiarek elektrycznych znajdziemy w internetowych sklepach rolniczych. Jeśli chcemy właściwie dbać o ogród, powinniśmy posiadać podstawowe narzędzia ogrodnicze, maszyny ogrodnicze oraz wszystkie przydatne w ogrodowych pracach akcesoria do ogrodu.

 

Do czego służy filtr powietrza w kosiarce spalinowej?

 

Filtr powietrza pełni funkcję zabezpieczającą silnik, przed dostaniem się do niego różnych drobinek. Silnik może więc korzystać z powietrza oczyszczonego, bez jakichkolwiek zanieczyszczeń. Dzięki temu będzie on spełniał swoje funkcje przez długi czas. Przedostanie się pyłu do układu zasysającego powietrze może, spowodować dostanie się drobinek do silnika. Pył znajdujący się w silniku może zniszczyć pierścienie tłokowe alb łożyska turbosprężarki. Należy wiedzieć o tym, iż im bardziej zanieczyszczony jest filtr, tym większe zapotrzebowanie na paliwo wykazuje nasza kosiarka. Posiadając kosiarki spalinowe, warto więc regularnie czyścić bądź wymieniać filtry. Jeśli chcesz zakupić części do kosiarek takie jak filtry do kosiarki, żyłka do kosiarki, noże do kosiarki możesz odwiedzić internetowy sklep rolniczy, gdzie dostępnych jest wiele części do kosiarek, jak i różnego rodzaju narzędzia ogrodnicze ręczne.

 

Niezbędny filtr powietrza do kosiarki

 

Filtr do kosiarki zapewnia przede wszystkim maszynie dłuższą żywotność. Jeśli więc posiadasz urządzenie spalinowe, sprawdź jaki rodzaj filtra znajduje się w silniku. Uniwersalnym produktem jest model gąbkowy, którego można prać ręcznie w letniej wodzie z niewielką ilością detergentu. Filtr powietrza do kosiarki powinien być czyszczony albo zmieniany co 25 godzin pracy silnika.

 

 

Jak dobrać właściwy filtr?

Decydując się na filtr do kosiarki, możesz zakupić model papierowy albo gąbkowy. To, jaki rodzaj tego akcesorium wybierzesz, zależy przede wszystkim od aktualnie zamontowanego elementu. Przed zamontowaniem do urządzenia filtra, należy wcześniej nasączyć go małą ilością oleju silnikowego i wysuszyć. Prać można jedynie filtr gąbkowy, który nie jest w żaden sposób uszkodzony, a za jakiś czas planujemy wymianę filtra na nowy. Pamiętaj, aby dbać o swoją kosiarkę spalinową, jeśli chcesz z niej korzystać jak najdłużej. Internetowe sklepy rolnicze posiadają w asortymencie kosiarki spalinowe, kosiarki elektryczne, a także artykuły ogrodnicze oraz akcesoria do ogrodu, pomocne w przy pracach z terenami zielonymi. Warto zainwestować w dobrą maszynę ogrodniczą oraz parę narzędzi ogrodniczych, dzięki którym nasza praca stanie się efektywniejsza.

You May Also Like