Dmuchawy do liści i odkurzacze ogrodowe

Piękna złota polska jesień zachwyci każdego. Gorzej, kiedy ktoś musi po niej posprzątać, gdyż masy mokrych, śliskich i podgniłych liści są nieestetyczne i mogą stwarzać zagrożenie. Oczywiście stare dobre akcesoria do ogrodu jak np. grabie i szczotki zawsze pozostaną w cenie, ale żmudną pracę na posesji można sobie ułatwić. Z pomocą przychodzą takie narzędzia ogrodnicze jak dmuchawy i odkurzacze do liści, które wbrew dość powszechnej opinii nie są tożsame.

Błyskawiczne sprzątanie z dmuchawą do liści

Automatyczna dmuchawa do liści to nowoczesne rozwiązanie, które ma na celu zastąpić manualne sposoby oczyszczania podjazdów, parkingów, placów, ogrodów i trawników z niechcianych liści czy opadłego igliwia. Te maszyny ogrodnicze nadają się zarówno do niedużych, ściśle zajętych powierzchni, jak również do dużych, niezagospodarowanych przestrzeni. Prace ogrodnicze przy użyciu dmuchawy są oszczędnością czasu i energii, a w dodatku charakteryzują się większą skutecznością od ręcznego usuwania liści.

Rolą urządzenia jest zepchnięcie siłą pędu powietrza liści w jedno miejsce tak, by łatwo je było zebrać i usunąć. Aktualnie na rynku dostępne są trzy rodzaje dmuchaw: spalinowe, elektryczne i akumulatorowe. W zależności od potrzeb, na zasadzie: moc wprost proporcjonalna do obszaru, jaki zamierzamy uprzątnąć, należy dobrać odpowiedni typ.

Największą mocą charakteryzują się dmuchawy spalinowe. Są one także najcięższe, więc wymagają sporej tężyzny fizycznej. Z użyciem dmuchawy akumulatorowej lub elektrycznej poradzi sobie każdy, niemniej w przypadku drugiej z wymienionych należy pamiętać o zapewnieniu przedłużacza odpowiedniego do wielkości sprzątanego obszaru.

 

Wielofunkcyjne odkurzacze ogrodowe

Podobnie jak dmuchawa do liści, odkurzacz usprawnia prace wykonywane na posesji. Jest on jednak urządzeniem bardziej wszechstronnym – jego wielofunkcyjność to dodatkowe, atrakcyjne ułatwienie. Niektóre odkurzacze mają oczywiście funkcję dmuchawy, ale ich podstawową funkcją jest zasysanie liści (a także szyszek, żołędzi, skoszonej trawy, piasku, niewielkich gałązek czy żwirku) do specjalnego pojemnika – najczęściej worka. Na rynku dostępne są także modele rozdrabniające zassane odpady, dzięki czemu urządzenie w zbiorniku mieści ich nawet do 10 razy więcej, bez potrzeby opróżniania.

Podobnie jak w przypadku dmuchaw w sprzedaży znajdziemy 3 rodzaje odkurzaczy do liści. W zależności od potrzeb i wielkości obszaru mamy do dyspozycji urządzenia spalinowe, akumulatorowe i elektryczne. Same narzędzia, jak również części do maszyn ogrodniczych powinien mieć na wyposażeniu dobry internetowy sklep rolniczy.

Zadbaj o swój ogród bezpieczniej i wydajniej

Dodatkowym atutem odkurzacza czy dmuchawy do liści jest oczyszczanie terenu bez ryzyka uszkodzenia mechanicznego krzewów i roślin – te artykuły ogrodnicze są o wiele delikatniejsze niż np. użycie grabi. Bez problemu pozbywamy się niechcianego materiału z miejsc trudnodostępnych. Po zgromadzeniu odpadów można je zużyć do produkcji naturalnego nawozu w przydomowym kompostowniku lub zutylizować zgodnie z zasadami obowiązującymi w danej gminie.

 

You May Also Like